Çin Seyahat Şişme Yatak Üretici
Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : Daisy

Telefon numarası : 86-571-8858-5310

Naber : +8618657952185

Free call

Sahada Yangın Kullanımı için Ortak Bilgiler ve Önemli Noktalar

July 29, 2019

Çin hakkında en son haberleri Sahada Yangın Kullanımı için Ortak Bilgiler ve Önemli Noktalar

Acil durumlarda, kamp ateşi can kurtarabilir. Her yerde soğuk ve ıslaksanız, ancak bir ocağınız yoksa ve bir barınağınız ya da bir çadırınız yoksa, bu şenlik ateşi sıcaklığınızı kaybetme tehlikesine karşı savaşmanıza yardımcı olabilir. Bu durumda: (Bu yazıda, hayatta kalma durumlarında yangının acil kullanımı açıklanmaktadır, bu kurs dış mekan liderleri ve eşek eşi arkadaşları için uygundur. Buna rağmen, yangından sorumlu kişi cezayı ve hatta yaşam maliyetini karşılayacaktır.

秋 野地

İlk olarak, sahada yangın kullanımı aşağıdaki noktaları takip edebilir:


1. Yürüyüşe çıkmadan önce yangının sınırlarını bilin.


Çoğu zaman, doğal noktalar veya yürüyüş alanlarındaki yöneticiler, özellikle yangına yatkın olan mevsimde, bazı yangın gereklilikleri verecektir. Daha fazla dikkat gösterilmelidir. Yürüyüş yolunda, saha yangını ve orman yangını önleme posterlerine ve işaretlerine daha fazla dikkat gösterilmelidir. Bazı bölgelerde, yangın kontrolünün yangın mevsiminde daha katı olacağı belirtilmelidir. Yürüyüşçüler için bu gereklilikleri anlamak sizin sorumluluğunuzdadır.

帐篷

2. Sadece bazı düşmüş dallar ve diğer materyaller, tercihen kamplardan uzak yerlerden toplanmalıdır.


Aksi takdirde, bir süre sonra kampın etrafında doğal olmayan bir bariyer olur. Asla canlı ağaçları kesmeyin ya da büyüyen ağaçlardan dal kırmayın ya da ölü ağaçlardan dal bile alamazsınız, çünkü birçok yaban hayatı bu yerleri kullanır.

D8E_9583

3. Çok yüksek ve çok kalın ateş kullanmayın.


Büyük miktarda yakacak odun nadiren tamamen yanar, genellikle siyah karbon gibi şenlik ateşi kalıntıları bırakır, böylece organizmaların geri dönüşümünü etkiler.

D8E_9671

4. Yangına izin verilen yerlerde, mevcut göletler kullanılmalıdır.


Sadece acil durumlarda kendiniz yenisini kurabilirsiniz ve koşullar uygunsa, kullandıktan sonra orijinal durumuna geri getirilmelidir. Yangın havuzu zaten mevcutsa, çıkarken onu temizlemelisiniz.


5. Yangın havuzunun yanında, tüm yanan malzemeler uzaklaştırılmalıdır.


İdeal olarak, ateş yakmak için kullandığınız yer toprak, taş, kum ve diğer malzemeler (genellikle nehir kıyısında bulunur) gibi yanıcı olmamalıdır. Sürekli ısı aksi halde sağlıklı toprağı çok kısır yapar, bu yüzden ateşi nerede kullandığınıza dikkat etmelisiniz.


Hayat kurtarmak için acil bir durumda yaşıyorsanız, toprağın kullanımının devam etmesini dikkate almadığınız anlaşılabilir. Ancak doğal manzarayı çok fazla tahrip etmeyin. Böyle zamanlarda, ateşli silahlar ve su geçirmez eşleşmeler sizin için faydalı olacaktır. Yangın yığınları ve alternatif halkalar da kullanılabilir. Dairesel bir platform 15 ila 20 santimetre yüksekliğinde yapmak için araçlar ve mineralize toprak (kum, hafif çorak toprak) kullanabilirsiniz. Bunu şöminen olarak kullan. Koşullar uygunsa, platform yassı bir kayanın üzerine inşa edilebilir. Bu daha çok bitki yetiştirebilecek toprağa zarar vermemek için. Ateşi kullandıktan sonra, ateş platformunu kolayca iterek çıkarabilirsiniz. Hatta bazı insanlar barbekü gibi şeyleri hareketli itfaiye platformları olarak bile kullanıyorlar.


6. Geride kalan külleri alın.


Ateş halkasında bulunabilecek herhangi bir kömürü çıkarın, ezin ve alın ve geniş bir alana yayın. Ömür boyu inşa ettiğiniz hiçbir şeyi kaldırın, tahta veya benzeri bir şey bırakmayın. Bu can sıkıcı gelebilir, ancak orman yangını uzun vadeli etkilerini ortadan kaldırmak için sorumlu bir eylemdir.

DSC_2558

2. Yangın ve yangın söndürme:


1. Bir yangının başında, kuru bir daldan küçük bir içi boş koni inşa edilebilir, ortada bazı yapraklar ve saman doldurulur ve ardından kibritlerle tutuşur. (Ateşli silah veya su geçirmez bir kibrit bulundurmaya özen gösterin. Yangın malzemeleri dikkat edilmesi gereken en önemli on maddeden biridir.)


2. Küçük bir yangının sıcaklığı yükseldiğinde, bazı daha büyük dallar uygun şekilde eklenmelidir. Işıklı dalları ve böylece ateşin ortasına, tamamen yanabilecek şekilde hareket ettirin. İdeal olarak, hepsini beyaz dişbuhara yakmalısınız.


3. Yanma için yalnızca tamamen ateşle yakılabilen ve küllere yakılabilen çöpler kullanılmalıdır. Plastik, konserve veya alüminyum folyoyu yakmaya çalışmayın. Tamamen yakılamayan bir çöp yakmanız gerekiyorsa, geride kalan her şeyi toplayıp onları alıp yakındaki çöp toplama noktasına atmanız gerekir.


4. Asla gözetimsiz ateş bırakmayın.


5. Elbiseleri kurutmanız gerekirse, ateşin yanındaki ağaca bir ip bağlayabilir ve elbiseleri ipe asabilirsiniz.


6. Yangın söndürme önce sulamayı, ardından tüm Mars'ı geçmeyi ve ardından daha fazla su dökmeye devam etmeyi gerektirir. Yangın söndürme fidelerini yoldan çıkarmak için bunu mümkün olduğunca çok yapın. Ateşi terk ederken külleri aşikar olmalı. Tüm alevlerin ve Mars'ın ayrılmadan önce tahrip edildiğinden ve soğuduğundan emin olun.

D8E_3890
Kamp ateşlerine çoğu zaman vahşi yerlerde izin verilmez ve bazen acil durumlarda çok önemlidir. Ateş yakmak istiyorsanız, nasıl yapılacağını bilmek, güvenliğini sağlamak ve sonunda güvenli ve sorumlu bir şekilde söndürmek ve olası etkiyi en aza indirmek sizin sorumluluğunuzdadır. Kamp yapmak eğlenceli olabilir, ama aynı zamanda güvenli olmalı.

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin