Çin Seyahat Şişme Yatak Üretici
Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : Daisy

Telefon numarası : 86-571-8858-5310

Naber : +8618657952185

Free call

O yıllarda Ma Yun etkileyici bir yorum yaptı.

September 10, 2019

Çin hakkında en son haberleri O yıllarda Ma Yun etkileyici bir yorum yaptı.

1. Bugün çok acımasız, yarın daha acımasız olacak, yarından sonraki gün çok güzel olacak, ama insanların çoğu yarın gece öldü.

(2014 yılında Ma Yun, Alibaba Listing Celebration Dinner'de yaptığı konuşmada: “Herkesin hayalleri olduğuna ve herkesin hayallerinin ne olduğunu bilmesi gerektiğine inanıyorum.” Bugün çok acımasız, yarın daha zalim olacak yarın çok güzel olacak, ancak insanların büyük çoğunluğu yarın gece öldü.


Son on beş yılda hayatta kaldığımız için çok şanslıyız. Bir çok insanın çok çalıştığını biliyorum ama çok şanslı değiller. Daha sonra gençlere daha fazla dikkat edeceğiz ve onlara daha fazla yardım edeceğiz.)

2 . Alibaba'nın kurulması hayatımdaki en büyük hataydı.

(Haziran 2016'da, 20. St. Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu'nda konuşan Ma Yun şunları söyledi:


“Yaptığım en büyük hata Alibaba oluşturmaktı. Hayatımı değiştirmesini beklemiyordum. Küçük bir şirket kurmak istedim, ama böylesine büyük bir şirkete dönüştü. tekrar böyle bir iş yapmayın.)

3. Hiç paraya dokunmadım. Parayla ilgilenmiyorum.

(CCTV’nin “Open Talk” programında olan Ma Yun, “1999’da Alibaba’ya başladığımdan bu yana bir ay maaş almadım ve maaşım karıma ödendi… asla paraya dokunmam.” parayla ilgilenmiyorum. ")

4. Ayda 12 milyar yuan kazanmak çok üzücü.

Ma Yun ayrıca, “Ayda bir veya iki milyon insanı kazanmak büyük bir zevk, ancak ayda on iki milyar yuan kazanan insanlar gerçekten çok üzücü, çünkü para sizin değil, harcayamazsınız, "Geri aldıktan sonra bir şeyler yapmak için."

5. Gelecek yaşamda iyi bir kadın olmayı umuyorum

28 Ağustos'ta Ma Yun, 2019'daki Küresel Kadın Girişimciler Konferansında şunları söyledi: “Gelecekte dünyada evliliğin karar verme gücünün erkeklerde değil kadınların içinde olduğunu düşünüyorum. Taobao verileri, erkek kozmetik ürünlerinin satışlarının hızla arttığını gösteriyor. Bu yüzden eğer erkekler kendilerini daha iyi ve daha eğitimli hale getirmek için çaba sarf etmezlerse, kadınların gözlerine girmeleri zordur, gelecekte evlenip evlenemeyecekleri bir sorudur.

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin