Çin Seyahat Şişme Yatak Üretici
Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : Daisy

Telefon numarası : 86-571-8858-5310

Naber : +8618657952185

Free call

Açık hava sporları dikkatli olmak gerekir. Tehlike durumunda kendinizi nasıl kurtarabilirim?

July 29, 2019

Çin hakkında en son haberleri Açık hava sporları dikkatli olmak gerekir.  Tehlike durumunda kendinizi nasıl kurtarabilirim?

Açık havada yürüyüş yaparken neler olacağını tahmin etmek zor. Bir acil durum kiti ve ilk yardım kiti yaralandığınızda kullanışlı olabilir, bu yüzden yanınızda bulundurun. Ancak, açık hava yolculuğunda, en önemli şey kendi kendine yardım yöntemini anlamaktır.

535649193618700014

Yılan saldırısı ile nasıl baş edilir


Farklı rotalarda hayvan saldırılarıyla karşılaşmak, gerçekten zehirli hayvanlar olan yılanlar ve arılar gibi ölümle savaşmak gibidir. Cidden, ölümcül olabilirler. Saldırıya uğramamaktan iyidir. Alanda karşılaşılan yılan ısırığıyla karşılaşıldığında, yara daha büyük ve daha derin diş izleri ortaya çıkar, zehirli yılan ısırığı olarak değerlendirilebilir; diş izi yoksa ve 20 dakika içerisinde lokal ağrı, şişme, uyuşukluk ve halsizlik yoksa, zehirli olmayan yılan ısırığı ise, sadece yarayı temizlemeniz, kanamayı durdurmanız, pansuman yapmak, şartlar varsa, hastaneye gitmek için enjeksiyon. Tetanoz.


Genel olarak konuşursak, zehirli yılan ısırıklarının belirtileri, zamanın en önemli olduğu zaman, 10 ila 20 dakika sonra ortaya çıkacaktır. İlk olarak, toksin yayılmasını hafifletmek için kalbin üst ucuna yakın yarayı 5-10 cm sıkmak için bir bez bandı ya da uzun ayakkabı bağı bulun; ekstremite nekrozunu önlemek için her 10 dakikada bir 2-3 dakika dinlenin; Yılan zehrini yara yüzeyinde tekrar tekrar durulayın. Daha sonra, diş işaretini merkez olarak alın, yara derisini steril bir bıçakla çapraz bir şekle kesin. Daha sonra iki elinizle sıkın, sıkıca tutun ya da dört veya beş kat gazlı bezle yarayı kapatın, ağız gazlı bezle (ağızda yara yok) sertçe emin, yaradaki zehiri emmeye çalışın. Aynı zamanda, hemen antivenom tabletleri alın ve yaranın etrafına antivenom tozu uygulayın. Yaralıların hareketlerini yavaşlatmak ve mümkün olduğunca çabuk tedavi için yakındaki hastanelere gönderilmek mümkün.

Arı saldırısı ile nasıl baş edilir


Yürüme sırasında, arı kovanı atlanmalı ve "samimiyet" in anlamını göstermemelidir. Aynı zamanda, hafif ve pürüzsüz kıyafetler giymek daha iyidir, çünkü arıların görsel sistemi karanlık cisimlerin açık renkli arka plandaki hareketlerine karşı çok hassastır.


Arı kümesine yanlışlıkla saldırılırsa, tek yolu başınızı ve boynunuzu giysilerle korumak ve geriye doğru koşmak veya yere yatmaktır. Tekrar savaşmaya çalışmayın, aksi takdirde sadece daha fazla saldırıya yol açacaktır. Ne yazık ki, arılar tarafından sokuldu. Arı sokmaları çıkarmak için iğneler veya cımbız kullanabilirsiniz, ancak kalan toksinlerin vücuda girmesini önlemek için bunları sıkmayın. Ardından, sokulan bölgeyi lekelemek için amonyak, soda veya hatta idrar kullanın, toksisiteyi nötrleştirin. Soğuk suya batırılmış havlu, şişliği ve ağrıyı gidermek için yaraya uygulanabilir. Sonunda doğruca hastaneye gidin.

Ekstremite yaralanmaları ile hızlı bir şekilde nasıl baş edilir

Açık hava sporlarında, uzuv yaralanmalarıyla karşılaşmak kaçınılmazdır, ancak kırık, düşme, burkulma vb. Yaralanmalarla nasıl başa çıkacağımızı, zaman içinde yaralarla nasıl başa çıkmamız gerektiğini anlamamız gerekir. Kırılma 1. Deri yaraları ve kanama varsa, görünen kirleri temizleyin ve ardından temiz pamuklu veya havlu basınçlı bandaj kullanın. 2. Kanama ekstremitelerin açık kırılmasında meydana geldiğinde (kırılmalar yaralara maruz kalır), uzuv desteğini bağlamak için ip veya kabloyu kötüye kullanmamalısınız.

3. Üst ekstremite kırığı ahşap veya tahta köklerle, kartonla sabitlenebilir ve daha sonra boyuna bandaj veya iplerle asılabilir. Alt ekstremite kırıkları, tahta levhalarla veya köklerle sabitlenebilir veya sabitleme amacına ulaşmak için her iki alt ekstremite birbirine bağlanabilir.


4. Pelvik kırığı, geniş bir bez bağlanmış pelvisle, hastalar yatar, diz eklemi yarı bükülme, diz yastığı ya da giysiyi giyer, vücudu stabilize eder, sallanmayı azaltır.


5. Yukarıdaki atma işleminden sonra, hasta hastaneye taşınabilir.


burkulma


Genellikle burkulma eklem şişmesine, şiddetli ağrıya, sınırlı harekete, deri altı tıkanıklığa, hareket etmemeye veya yanal eğilmeye neden olabilir.


Yaklaşımlar:


1. Hareket etmeyi bırakın (en azından eforu azaltın), özellikle ayak bileği ve diz ekleminin burkulması.


2. Etkilenen parçaya gazlı bez ve havlu koyun ve buz torbasıyla uygulayın.


3. Shujin Huoxue ilaç tedavisi ile eşleştirilebilir, ancak masaj ve masaj yapmayın. Dinlenme sırasında etkilenen alanın doldurulacağını unutmayın.


Baygın


Fiziksel zindeliği zayıf olan insanlar, yoğun aktiviteler ve aşırı fiziksel tüketim nedeniyle, özellikle zamanla vücutlarındaki kaybolan su ve tuzu doldurmada başarısız olduklarında yaz aylarında yürüyüşe çıktıklarında bayılma eğilimi gösterirler. Tüm kişi yorgun, huzursuz, baş ağrısı, baş dönmesi ve mide bulantısı hisseder. Yüzü solgun ve cildi soğuk ve nemliydi. Hızlı ve sığ nefes almak, hızlı ve zayıf darbe. Alt ekstremitelerde ve karında kas seğirmesi eşlik edebilir.


Ateşli bir senkop meydana geldiğinde, en kısa sürede yatmak için serin bir yere taşınmalıdır. Hasta bilinçliyse yavaş yavaş kaynamış bir miktar soğuk su içmelidir. Hasta çok terlerse veya kramp, ishal, kusma, tuz içmek için suya eklenmelidir (litre başına 1 çay kaşığı). Hasta bilincini yitirdiyse, sakin bir pozisyonda yatmalı, belirtiler hafifletilinceye kadar tamamen dinlenmeli ve daha fazla tedavi için hastaneye gönderilmelidir.


Anayasa iyi değilse, aşırı fiziksel aktiviteyi önlemek, ritmi dinlendirmek ve fiziksel gücü korumak için özel dikkat gösterilmelidir. Operasyon sırasında daha fazla tuzlu su veya içecek için.


Kramp


Kramplar çok yaygındır. Bunlara dağ tırmanışı sırasında aşırı egzersiz veya zayıf duruş, kasların zayıf koordinasyonu veya dağ tırmanışı sırasında veya sonrasında vücuttaki tuz kaybı neden olur ve bu da kasların ani istemsiz daralmasına neden olur. Kramplar genellikle kamplarda dinlenme sırasında ortaya çıkar.

Bu zamanda, etkilenen bölgenin kasını çekmeli, etkilenen bölgeyi düz yapmalı, etkilenen bölgenin kasına hafifçe masaj yapmalısınız. Su ve tuzu doldurun ve etkilenen alan rahat edene kadar dinlenin.


Dağ yürüyüşü gibi diğer açık hava etkinliklerine katılmadan önce ve sonra, yeterli ısınma ve hazırlık egzersizi yapılmalıdır.

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin