Çin Seyahat Şişme Yatak Üretici
Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : Daisy

Telefon numarası : 86-571-8858-5310

Naber : +8618657952185

Free call

Açık Kendi Kendine Yardım Kılavuzu

July 29, 2019

Çin hakkında en son haberleri Açık Kendi Kendine Yardım Kılavuzu
Mağdur önceden hazırlanmış olsa bile, alandaki sert çevre ile başa çıkmak için yeterli olmayabilir. Bu yüzden, sonunda hayatta kalabilmek için bir dizi temel beceriye aşina olmanız ve bunlara hakim olmanız gerekir.

Kayıp doğa sporlarında, özellikle yürüyüş, oryantiring, dağ tırmanışı ve diğer açık hava sporlarında en yaygın kazalardan biridir. Alanda kaybolduktan sonra, anahtar yardım bulmada doğru yolu kullanmaktır, bu da bulunma şansınızı büyük ölçüde artıracaktır.

露营 装备

Doğru kurtarma yöntemleri:


En kısa sürede telefonla kurtarma çağrısı yapın. Konumunuzu tam olarak tanımlayamıyorsanız, kalkış yerinizi, yönünüzü, yürüme zamanınızı ve çevresindeki manzarayı mümkün olduğunca ayrıntılı tanımlamanız gerekir; böylece kurtarıcı belirli alanı tahmin edebilir ve kurtarmanın verimliliğini artırabilir.

户外 运动

Dış dünyaya telefonla haber veremiyorsanız, sürekli tehlike sinyali göndermek için ses, ışık, duman ve başka yöntemler kullanın. Tehlike işaretleri "düzenlilik ve süreklilik" ilkesini takip eder. Örneğin, arka arkaya üç kez vurun, duraklayan ve duraklattıktan sonra üç kez tekrarlayın, geçen diğer kişilerin dikkatini çekmek ve kendiniz için mümkün olduğunca fazla kazanç yaratmak için tekrarlayın. Kurtarma fırsatları.


Bayrak sinyali Herhangi bir ekipmanınız yoksa, sadece bir şapka veya bayrak varsa, o zaman şapka sallama da yeteneklidir. Kurtarma yönüne başörtüsü, şapka, giysi vb. İle karşı karşıya kalabilir ve uzun süre başkalarının dikkatini çekmek için "8" kelimesini düzenli olarak daire içine alabiliriz. Tehlike sinyali gönderildikten sonra, kurtarıcılar gelmesi için yönlendirilene kadar mesaj sürekli olarak iletilmelidir.

.

2

Zemin Levhası Sinyali: Zemin İşaretleri, otlak, plaj ve kar gibi nispeten açık bir yerde yapılabilir. Çim belirli bir işaret düzenine kesilirse veya kurtarma işareti kar üzerine basılırsa, dal ve deniz yosunu havayla iletişim kurmak için bir işaret sinyali oluşturmak için de kullanılabilir. Ayrıca SOS (yardım için), GÖNDER (teslimat için), DOKTOR (doktor), YARDIM (yardım için), YARALANMA (yaralanma için) gibi Uluslararası Sivil Havacılık Birliğinin belirlediği yer-hava temas sembolleri ile gösterilebilir. , vb.

Akşam kaybolduğunda ya da kapana kısıldığında, kurtarma sinyalini kesintisiz olarak kurtarma yönüne göndermek için el fenerini kullanmak doğrudur, ancak aynı zamanda elektriğin korunmasına da dikkat etmeliyiz.


Ateş karanlıkta en etkili sinyaldir. Üçgen (uluslararası olarak kullanılan bir tehlike sinyali) veya düz bir çizgi oluşturmak için üç yangın yapın. Zaman ve durum izin verdiği müddetçe, ateşi en kısa sürede yakınız ve söndürmemeye özen gösteriniz.

Kurtarma için beklerken tekrar hareket etmeyin, yerinde durun ve arama kurtarma personelinin gelmesini bekleyin. Kötü hava koşulları, vahşi hayvanlar ve hayatı ve güvenliği tehdit eden diğer öngörülebilir tehlikeler gibi kontrol edilemeyen faktörlerin kaldırılması gerekiyorsa, kurtarma ekipleri kalkış yönünden haberdar edilmeli ve yol boyunca işaretlenmelidir.


Bir takım yolunu kaybettiğinde dağılma ve yolunu bulma. Hiçbir koşulda tek başına hareket edemez. Birisinin yardım aramaya başlaması gerekiyorsa, mümkün olduğunca eşit bir şekilde bölün. Her iki grupta da erkek partner olmasını sağlamak daha iyidir. Kurtarma ekibinin ayrılmasından sonra, soldaki üyeler kurtarma için bekledikleri yerde kaldı.


En önemli şey yönün nasıl belirleneceğidir.


Eğer pusula yoksa, çevre ve bitkileri gözlemlemek de çok yararlıdır. Örneğin, kuzey yarımkürenin pek çok bölgesinde, eteklerin güneyindeki bitki örtüsü, kuzeydeki bitkilerden daha fazla gelişmektedir. Aynı ağacın güneye bakan daha büyük bir tacı vardır. Eğimin her iki tarafındaki kar ilk önce erirse, bu tarafta güneşli olması gerekir. Güneyde yosun ıslak olmayı sever, bu yüzden genellikle bir yamaçta veya ağacın kuzey tarafında yetişir.

户外 装备

Güneş, gün boyunca yön aramak için en iyi referanstır ve yön gölge tarafından değerlendirilebilir. Herkes güneşin doğuda doğduğunu ve batıda battığını bilir. Yere tahta bir çubuk dikildi. Çubuğun ucunun gölge konumu zeminde işaretlenmiştir. 15 dakika sonra, çubuğun ucunun gölge konumu tekrar işaretlenmiştir. İki nokta arasındaki çizgi Doğu-Batı yönüdür. Güneşin havadaki konumu ile birleştiğinde, belirli bir yön belirlenebilir. Hem Kuzey yarımkürede sol ayağı ilk işarete ve sağ ayağı ikinci işarete koyabiliriz. Sonra kuzeye doğru bakıyorsunuz ve güney yarımkürede zıt yöne bakıyorsunuz.


Tabii ki, kutup ne kadar dik olursa, zemine o kadar dik ve 12 öğlen ne kadar yakınsa, o kadar doğru olacaktır.

1

Açık hava etkinliklerinde, görmek istediğimiz en son şeydir ama tamamen kaçınılması mümkün değildir, bu nedenle kurtarma konusunda bazı temel bilgiler kuşkusuz herkesin ustalaşması gereken sağduyudur.


Gıda zehirlenmesi


Yanlışlıkla vahşi yemek yedikten sonra kendinizi rahat hissetmiyorsanız, en kısa zamanda boğazınızı alarak kusmayı atın. Kusulduktan sonra, bol miktarda temiz su için ve en kısa sürede tıbbi tedavi isteyin. Gerekmedikçe dışarıda yiyecek bir şey seçmeyin. Yemek yemeniz gerektiğinde ilk önce meyveleri seçin.


Bitkiler ile önce hassasiyeti test etmeyi unutmayın.


Dağda çok fazla bitki örtüsü var. Sapında çok su var. Bu suyu hayatta kalma durumumuza ulaşmak için de kullanabiliriz. Ancak unutmayın, dağlarda birçok zehirli bitki vardır. Yenilip yenilemeyeceklerinden emin değilsek, onları mümkün olduğunca yememeliyiz. Onları yemek zorunda kalırsak, küçük bir hassaslaştırma testi yapabiliriz. Yapraklarını ezmek ve dilinin altına veya kulak kökünün arkasına yaklaşık bir buçuk saat koymaktır. Kaşıntı veya başka bir kızarıklık yoksa, yenilebilir.

户外 旅游

Cilt travması


Sahadaki sıyrıklar ve kesikler gibi cilt yaralanmaları ile karşılaşıldığında, yaraların temizlenmesi ve hemostazı en kısa sürede tamamlanmalıdır. Özel tıbbi dezenfektanların yokluğunda, yaraları yıkamak için soğuk kaynar su kullanılabilir. Doğal ortamda suya ihtiyaç duyulursa, sudaki yara enfeksiyonuna neden olan bakterileri önlemek için kullanmadan önce kaynatın ve soğutun.


Kanamayı durdurduklarında daha küçük yaralar için hemostatik yamalar kullanmayın ve yaranın iki kez ovulmamasını sağlayın. Daha büyük ve daha derin yaralar için veya daha fazla kanama olduğunda, hemostatik etiketleri kullanmayın, yarayı tutmak için tıbbi gazlı bez kullanın ve mümkün olan en kısa sürede doktora görünün.

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin