Çin Seyahat Şişme Yatak Üretici
Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : Daisy

Telefon numarası : 86-571-8858-5310

Naber : +8618657952185

Free call

Alp Bölgesinde Frostbite'nin Önlenmesi ve Basit Tedavisi

July 29, 2019

Çin hakkında en son haberleri Alp Bölgesinde Frostbite'nin Önlenmesi ve Basit Tedavisi
Soğuk ısırılan bölgede donanlar arasında en yaygın görülen yerel yaralanma Frostbite'dir. Yerel donmaların kendisi ölümcül değildir, ancak sonuçları oldukça ciddidir. Soğuk bölgelerde ölen birçok insan, özellikle donma ısırması nedeniyle hareketliliğini yitirmiş, çeşitli hayatta kalma faaliyetlerini gerçekleştirememiş ve sonunda hipotermiden ölmüştür. Aslında, donma ısısı uygun koruyucu önlemler alarak önlenebilir veya hafifletilebilir.


Donma olayını önlemek, tedavi etmekten çok daha kolaydır.

Önleyici önlemler alınmalıdır.

露营 帐篷

Önleme yöntemleri:


Yerel donma balığının başlangıç ​​aşamasında belirgin bir hissi yoktur, bu nedenle donma eğilimli alanların yakından gözlenmesi gerekir. İkiden fazla insan varsa, beyaz lekelerin olup olmadığını birbirinizin yüzüne gözlemleyebilirsiniz.

Boyun ve yüz bezle çevrili olmalıdır. Rüzgar ve karın içeri girmesini önlemek için manşetleri ve pantolon ayağını sıkın. Yorgun veya aç olduğunuzda karın içinde oturmayın. Asla kalkamayabilirsin.

Donma olayını önlemek için, kaşlarını çatlatma, göz sıkma, sırıtarak, yüze sürtme, kulak, burun ve diğer ellerle yüz kaslarını harekete geçirmeliyiz. Ayakkabı ve çorapların kurutulmasına özellikle dikkat edilmelidir. Terlerken zamanla değiştirilmeli veya kurutulmalıdır, çünkü ıslak koşullarda donma olasılığı yüksektir.

车顶 帐篷

Donma basit tedavisi:


Cildin kırmızı, beyaz, serin ve sert olduğu tespit edilirse, kan dolaşımını artırmak ve donma rahatlatmak için yarayı el veya kuru kadife bezle ovalayın. Hafif donma kırmızı biber şarabı ile sürtünerek etkilenebilir. Donmuş sertlik durumunda, yaralı kişiyi hemen ılık bir yere kaldırmayın. İlk önce uzuvları ovun, suni teneffüs yapın ve yaralı kişinin bilincini tekrar kazanmasını bekleyin ve sonra kurtarılması için daha sıcak bir yere bekleyin.

Donma oluşumu gerçekleştiğinde, donma alanını kar topları ile ovalamayın, çünkü donma ısısını arttırmak için daha fazla vücut ısısı yayar.

Yaralı el koltuk altının altına ısıtılabilir ve donma ayağı, eşyanın göğsüne veya koltuk altının altına ısınabilir.

Koşullar uygunsa, yaklaşık 43 santigrat derece suya batırılarak tekrar ısıtılabilir. Su sıcaklığı çok düşük olduğunda, etki iyi değildir. Sıcaklık 49 dereceyi aştığında haşlanma oluşması kolaydır.

Geri kazanma hızı ne kadar hızlı olursa, en geç 20 dakikadan fazla olmamak kaydıyla 5 - 7 dakikada yeniden denenebilir. Çok geç yeniden ısıtma, geç komplikasyonları artırabilir.

帐篷

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin